ניתוחים להשמנה

ד"ר אלן לוי (052-2633673) נותן יעוץ והסברים (ירושלים, תל אביב, נתניה, רעננה) לפני החלטה על ביצוע ניתוח לטיפול בהשמנה קיצונית.
ניתוח באריאטרי אפשרית לאנשים הסובלים מהשמנת יתר ושאינם מסוגלים להוריד משקל בדרכים אחרות, אבל אינו מומלץ לכל אחד שהוא בעל משקל עודף או הסובלים מהשמנת יתר

ניתוח באריאטרי אינו מומלץ לכול אחד שהוא בעל משקל עודף או הסובלים מהשמנת יתר. אולם, זאת אפשרות לאנשים הסובלים מהשמנת יתר ושאינם מסוגלים להוריד משקל בדרכים אחרות

ד"ר אלן לוי הינו גסטרואנטרולוג, המטפל גם בתחומי פרוקטולוגיה, רפואה מונעת ותזונה. ד"ר לוי הוא יליד צרפת, בוגר ביה"ס לרפואה בפריז. התמחה בארץ ובארה"ב.

ד"ר לוי קיבל את "אות המופת לרופא 2006" מה"אגודה לרפואה ומשפט בישראל "בשל פעילותו כרופא גסטרו בירושלים במשך שנים רבות.

ד"ר אלן לוי נותן יעוץ והסברים לפני החלטה על ביצוע ניתוח לטיפול בהשמנה קיצונית
*היעוץ ניתן במרפאות: ירושלים-תל אביב-נתניה-רעננה

ניתוח באריאטרי

ניתוח באריאטרי (מהמילה היוונית "Baros", שמשמעותה "משקל" ומהמילה " "Iatrikos, שמשמעותה "תרופה"), הינו מושג לניתוח שנעשה לעזרה בהורדת משקל.

אדם מוגדר כבעל תת-משקל, משקל תקין או משקל עודף, עפ"י אינדקס מסת הגוף שלו (BMI). את אינדקס מסת הגוף מחשבים לפי גובה ומשקל של אדם:

  • BMI של 25-29.9 נחשב כמשקל עודף
  • BMI של יותר מ-30 נחשב כהשמנת יתר

מי צריך לעבור ניתוח כדי לרדת במשקל?

ניתוח להורדת משקל מומלץ אך ורק במקרים הבאים:

  • המוגדרים בעלי השמנת יתר חמורה (BMI של יותר מ-40), שלא הגיבו לדיאטות, פעילות גופנית או תרופות להורדת משקל.
  • לבעלי BMI של בין 35 ל-40, יחד עם בעיה רפואית חמורה (כולל סוכרת, כאבי פרקים חמורים או הפסקות נשימה בזמן שינה), שיישתפרו עם הירידה במשקל.

על האנשים להיות בטוחים שהם מבינים את הסכנות האפשרויות והייתרונות של ניתוח להורדה במשקל. עליהם להיות בעלי מוטיבציה ורצון לבצע שינויים לכל החיים בתזונתם, כדי שיגיעו ויישארו במשקל בריא יותר לאחר הניתוח. עליהם גם להיות ראליים לגבי הירידה במשקל לאחר הניתוח.

הכנה לניתוח להורדת משקל

רוב האנשים שעוברים ניתוח להורדה במשקל נפגשים עם מספר מומחים לפני קביעת הניתוח. המומחים כוללים בדר"כ דיאטנית, פסיכולוג, רופא מומחה למשקל יתר ומנתח המבצע ניתוחים להורדה במשקל (ניתוח באריאטרי). יכול להיות שיהיה צורך לעבוד עם אנשים אלה במהלך מספר שבועות או חודשים לפני הניתוח.

  • הדיאטנית- תסביר מה וכיצד יהיה ביכולתו של האדם לאכול אחרי הניתוח. יכול להיות שיהיה גם צורך להוריד מעט במשקל לפני הניתוח.
  • הפסיכולוג – יעזור להתמודד עם לחץ וגורמים נוספים, שיכולים להקשות על הירידה במשקל או להגדיל את החשק לאכול.
  • הרופא המומחה – יקבע אם יש צורך בבדיקות נוספות, בהתייעצויות או בטיפולים לפני הניתוח. הוא גם לפעמים יעזור להתחיל בתוכנית להורדת משקל כדי שהאדם יוריד במשקל לפני הניתוח.
  • המנתח – ייפגש ויסביר על הסוגים השונים של ניתוחים להורדה במשקל הקיימים כטיפולים להשמנת יתר. המנתח גם יוודא, שהאדם אכן מתאים לניתוח.

סוגי הניתוחים להורדה במשקל

ישנם מספר סוגים של ניתוחים להורדה במשקל, כשהנפוצים ביותר הם טבעת, מעקף ושרוול.